Ostatnie stoiska wystawiennicze! Zostań wystawcą

Kup bilet

Wykorzystaj potencjał rekomendacji - zwiększ widoczność sklepu w internecie i zarabiaj (jeszcze) więcej

6 000 niezależnych opinii w kilka tygodni? Wykorzystaj potencjał rekomendacji! Dzięki integracji Twojego e-sklepu i Zaufane.pl błyskawicznie zwiększysz wiarygodność swojego sklepu w Internecie. Sprawdź, jak działamy!

Zgodnie z raportem E-commerce w Polsce 2019. Gemius dla e-Commerce Polska najmłodsi e-konsumenci (od 15 do 24 roku życia) wskazują, że głównym źródłem wiarygodności nowo odwiedzanego sklepu online są opinie o nim, publikowane w mediach społecznościowych czy forach tematycznych. Szczególnie ważne są dla nich polecenia: przyjaciół, znajomych, członków rodziny (kolejność nieprzypadkowa).

47% polskich internautów zwraca uwagę na opinie o danym sklepie. Co więcej, traktuje je jako jeden z kluczowych czynników:
1. wpływających na wiarygodność sklepu,
2. motywujących do wyboru danego sklepu.

Co zrobić, by zbudować i umacniać wiarygodność sklepu internetowego? Gromadzić rekomendacje, a następnie umiejętnie nimi zarządzać!

Zaufane.pl zbierze dla Ciebie prawdziwe i pozytywne opinie, które pochodzą od faktycznych kupujących – użytkowników, którzy sfinalizowali transakcję. Pomagamy Ci zdobyć Pieczęć Uznania: gwarancję pozytywnych doświadczeń zakupowych (Happy Customer Experience). Ponadto wskazujemy, w jaki sposób wykorzystać potencjał rekomendacji z korzyścią dla biznesu.

Zwiększ wiarygodność swojego sklepu. Zintegruj sklep internetowy z systemem opinii Zaufane.pl

Integracja e-sklepu z platformą rekomendacji Zaufane.pl jest w pełni automatyczna. Zaufane.pl posiada gotowe integracje do najpopularniejszych platform w:
- shoper
- Idosell
- Magento
- Presta Shop
- Woocommerce

Jeżeli posiadasz sklep na innym systemie możesz wykorzystać metodę integracji bazującą na mailu z podziękowaniem za zakup. Wystarczy, że prześlesz takiego maila do systemu Zaufane.pl, a system przygotuje dla Ciebie spersonalizowane ankiety i maile z prośbą o opinię. To takie proste!

Co zyskujesz dzięki integracji z platformą Zaufane.pl

1. Od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy niezależnych opinii. Każdego dnia.

Przy pomocy Zaufane.pl codziennie zyskujesz dziesiątki, a nawet setki prawdziwych i pozytywnych opinii. Ocena Klienta uzyskana na podstawie wypełnionej przezeń ankiety (etap 1: ocena produktu, etap 2: ocenia sprzedającego) przekazywana jest bezpośrednio na odpowiednią podstronę produktową (pod postacią gwiazdek, od 1 do 5).

Ten proces odbywa się automatycznie. Nie musisz w nim pośredniczyć, a tym samym poświęcać czas na dodatkową pracę. Nie obawiaj się jednak o rzetelność wystawianych ocen. Każda z ankiet sprawdzana jest przez naszego partnera – eKomi – pod kątem prawdziwości danych oraz charakteru wypowiedzi (kontrowersyjne, czyli wulgarne czy obraźliwe nie są publikowane).

Ile rekomendacji jesteśmy w stanie wygenerować jednego dnia?

Załóżmy, że prośbę o wypełnienie ankiety weryfikującej doświadczenia zakupowej otrzymuje na maila (wskazanego w formularzu zamówienia) 30 000 Klientów. Z doświadczenia wiemy, że odpowiedzi udzieli ok. 30% z nich. Co w praktyce daje ok. 6 000 nowych niezależnych opinii.

To dużo czy mało? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sam. Weź jednak pod uwagę, że pozyskanie „zaledwie” 20 pozytywnych opinii w praktyce przekłada się na wzrost konwersji o 84%. Zerknij także do raportu The Value of Online Customer Reviews, gdzie udowodniono, że nawet niewielka ilość opinii o danym produkcie znacząco zwiększa współczynnik konwersji.

W ramach badania sprawdzono jaki wpływ na ilości opinii i wzrost sprzedaży ma cena produktu. Jako średnią cenę produktu przyjęto kwotę 79.99$, czyli ok. 300 zł. Produkty powyżej wskazanej kwoty były określono jako „drogie”. Z kolei towary tańsze od wspomnianej wartości zostały zaliczone jako „tanie”.

Wniosek: Im droższy produkt, tym ważniejsze jest gromadzenie opinii. W przypadku produktów o wysokiej wartości, wzrost konwersji wyniósł aż 380%! Z kolei produkty relatywnie tanie notowały nieco mniejszy wzrost - o 190%.

2. Pewność, że ankieta oceniająca doświadczenia zakupowe dotrze na czas do kupujących.

Każdy Twój Klient w ciągu 5 dni od momentu odebrania paczki z zamówieniem otrzyma na skrzynkę mailową wiadomość od Zaufane.pl. Będzie to prośba o wypełnienie ankiety oceniającej zakupiony produkt oraz Twój sklep (w tym między innymi: obsługę Klienta - sprzedażową i posprzedażową).

Standardowo prośby o wystawienie opinii realizowane są w ciągu 5 dni od sfinalizowania transakcji. Zdarzają się jednak losowe zdarzenia skutkujące spóźnioną dostawą, na które niestety nie masz wpływu. Klient zmuszony do dłuższego oczekiwania, po odbiorze zamówienia ma prawo nie pamiętać o wypełnieniu ankiety oceniającej. Albo, co gorsza, uzupełnia ją pod wpływem negatywnych emocji. Dla Ciebie oznacza to utratę kolejnej rekomendacji.

Nasze podejście eliminuje ryzyko wysłania ankiety w złym momencie, tj. zanim paczka z zamówieniem dotrze do Klienta. Opinie są rzetelne, ponieważ wystawiane, kiedy kupujący ma już styczność z zamówionym towarem. Posiada zatem praktyczną wiedzę, która pozwala na obiektywną ocenę produktu.

3. Możliwość wyłączenia możliwości oceniania dowolnie wybranych produktów.

Jeśli z jakiś powodów NIE CHCESZ, by konkretny produkt lub dana kategoria produktowa podlegały ocenie kupujących – nie będą.

4. Dedykowane szablony maili do Klientów.

W sytuacji, kiedy nie posiadasz własnego projektu mailingu, możesz skorzystać z bogatej bazy szablonów Zaufane.pl. Wszystkie dostosowane są do urządzeń mobilnych, a więc responsywne – poprawie wyświetlają się zarówno na laptopach, tabletach, smartfonach.

born2be rekomendacji

rekomendacji lancerto

5. Realną szansę na powracającego Klienta dzięki Thank You page.

Sztuką jest nie tylko zbudowanie, ale także utrzymanie dobrych relacji z kupującym. W jej opanowaniu niezbędna jest umiejętnie realizowana posprzedażowa obsługa Klienta. Wykonywanie małych gestów o dużym znaczeniu.
Podziękuj za zakupy. Wyraź wdzięczność za zaangażowanie, jakim wykazał się Klient, wypełniając ankietę i wystawiając ocenę, dzięki której zwiększy się widoczność Twojego sklepu w sieci oraz wiarygodność w oczach innych konsumentów. Wyślij niespodziewany prezent (między innymi: zniżkę, kodu rabatowego na kolejne zakupy), by utrzymać ich u siebie na dłużej.

rekomendacji

rekomendacji

Wiarygodność sklepu internetowego tkwi w rzetelnych ocenach jego Klientów. Wiemy, w jaki sposób pozyskać dla Ciebie niezależne rekomendacje (prawdziwe, pozytywne opinie) i co zrobić, by kupujący stał się Twoim stałym – powracającym – Klientem.
Integracja Twojego sklepu i Zaufane.pl to Twoja realna szansa na lepszą pozycję w wynikach Google, większy zysk, redukcję kosztów pozyskiwania Klienta czy usprawnienie funkcjonowania sklepu i obsługi Klienta poprzez wyeliminowanie potencjalnych błędów, jakie popełniasz a negatywnie wpływają na doświadczenia zakupowe. Wykorzystasz ją?

Buduj zaufanie, umacniaj wiarygodność swojego sklepu online. Dołącz do Zaufane.pl! 

Zobacz również

Jak rozpoznać fałszywe recenzje online?

Miliony ludzi na całym świecie zaufało opiniom w sieci. Badania wykazują, że ponad 90% konsumentów sprawdza recenzje przed dokonaniem zakupu,…

Im można zaufać! Zaufane.pl srebrnym sponsorem eTradeShow

Kto nie zna lepiej biznesu niż firma, która zbiera na jego temat opinie? Podczas eTradeShow stawiamy na profesjonalistów. Zaufane.pl dołączyło…

Wprowadź w życie swoją wizję #DZIAŁAJONLINE

'merce - hybrydowa platforma e-commerce! Z myślą o firmach, które planują przeniesienie swojej sprzedaży B2B do internetu, przygotowaliśmy bezpłatny poradnik…