Zostań wystawcą

Maciej Sagal - KingApp

To pomysłodawca oraz osoba nadzorująca projekty związane z wdrożeniami systemów i rozwiązań biznesowych IT.

Poza prowadzeniem działalności w tym zakresie posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży części i akcesoriów samochodowych, które dystrybuuje na skalę globalną. Od 2003 roku, kiedy powstała firma Teile.com.de, zajmuje się kupnem i sprzedażą komponentów do aut marki BMW, a jego firma - jako jedna z niewielu na świecie - ma możliwość zakupu części bezpośrednio z oddziału samochodów testowych fabryki BMW w Niemczech. W latach 2013-2016 Teile.com.de GmbH skupowała 99% dostępnych na rynku części elektronicznych, generując wielomilionowe roczne obroty liczone w € i zdobywając pozycję światowego lidera, wywołując tym samym zaniepokojenie firmy BMW. W ramach przeciwdziałania przez producenta zostały nałożone ograniczenia zakupowe.

Z inicjatywy pana Macieja Sagala w 2011 roku powstał sklep internetowy www.teile.com.de, wcześniej działający na domenie www.czescibmw.pl. Prowadzenie działalności w 17 językach otworzyło przed platformą rynek globalny - dziś oferuje ona części do aut marki BMW na całym świecie. Pan Maciej Sagal jest również pomysłodawcą i założycielem portalu autoworld.pl, będącego innowacyjną platformą aukcyjno-sprzedażową ukierunkowaną na sprzedaż części samochodowych oraz aut, a także świadczenie usług motoryzacyjnych. Projekt zostanie wdrożony w pierwszym półroczu 2021 roku.

Pan Maciej Sagal jest również współzałożycielem stowarzyszenia Poland-Hongkong Business Association, ekspertem ds. handlu z Chinami oraz głównym inicjatorem produkcji zaawansowanego oprogramowania dla MŚP w Chinach. 20 września 2019 roku na honorowe zaproszenie Ambasadora Chin Liu Guangyuan, pan Maciej Sagal otrzymał wyróżnienie i oficjalne polityczne poparcie dla działań związanych z IT i e-commerce na rzecz relacji polsko-chińskich.

Doświadczenie, wiedza oraz szeroki zakres kompetencji sprawiły, że, będąc jednocześnie współpracownikiem posła na Sejm VIII kadencji Piotra Liroya-Marca, został członkiem i doradcą Parlamentarnego Zespołu ds. Cyfryzacji, Innowacyjności, IT i High-Tech.