Ostatnie stoiska wystawiennicze! Zostań wystawcą

Kup bilet

Maksymalizacja zysków, przy minimalizacji nakładu pracy. Piotr Liroy Marzec, Maciej Sagal i KingAPP

Moją ideą była automatyzacja wszystkich procesów na wysokim poziomie – mówi Maciej Sagal, który z Piotrem Liroyem Marcem stworzył innowacyjną aplikację KingAPP. O jej zastosowaniu można będzie się przekonać na eTrade Show.

Piotrze, jesteś muzykiem, politykiem. Skąd wzięło się w twoim życiu e-commerce?
Piotr Liroy Marzec: - W IT znalazłem się w 1996 roku. To była bardzo świadoma decyzja. Wtedy odkryłem coś takiego, jak internet. Byłem sąsiadem dużej firmy, która wtedy zaczynała działać w związku ze współpracą z NASK-iem. Dzięki temu nauczyłem się biznesowego podejścia do sieci. Postawiłem nawet swoją własną stronę. Zacząłem się interesować tym, co przyniesie przyszłość. Patrzyłem na to, jak zmieniały się telefony, gdy wchodziły pierwsze komórki. Wystarczyła odrobina wyobraźni, by zrozumieć jak to wszystko dalej się rozwinie.

„Media bez wyboru”, czyli branża protestuje przeciwko działaniom rządu

Od 1996 roku zacząłem inwestować w projekty związane z nowymi technologiami i ze sprzedażą. Zbudowałem kilka serwisów internetowych, które obiły się w branży echem. Między innymi był to koniaczek.pl. Testowałem na nim social media zanim w Polsce pojawił się Facebook. Uczestniczyłem też w dużych projektach przy okazji otwierania parków technologicznych. Inicjowałem akcje w szkołach, jeśli chodzi o edukację cyfrową.

Płatności bezgotówkowe w natarciu. Koronawirus sprawił, że przejmują rynek

W międzyczasie wykreowałem pomysł budowania własnej platformy sprzedaży konopi przez internet. Poznałem też Maćka. Okazało się, że przy wiedzy, którą mamy, możemy razem współpracować i nasze pomysły idealnie się zgrały. E-commerce nigdy nie był mi obcy. Interesował mnie potencjał, który w nim leży, szczególnie teraz, gdy przydarzył się lockdown. Na znaczeniu nabrały wszystkie projekty, nad którymi pracowaliśmy. Wcześniej zbudowałem też jeden z najbardziej zaawansowanych digital agregatorów do sprzedaży muzyki.

Rahim Blak: Nadchodzi nowy wymiar e-commerce

Wasze wspólne dziecko to KingAPP, platforma, która ma pomagać w e-commerce i sprzedaży. Czym ona się wyróżnia i dlaczego jest innowacyjna?
Maciej Sagal: - Wszyscy, którzy cenią sobie automatyzację, mają moc narzędzi do wyboru. One przeważnie są dobre. Są też specyficzne dla każdego zastosowania biznesowego. Nie było do tej pory żadnego narzędzia, które pozwalało administratorom używać tylko jednego systemu. Przeważnie dostawców oprogramowania było wielu. Nie mogli wiedzieć co robi księgowy, a co magazynowy. Byli świetni na swoim podwórku, ale wspólnie nie byli zsynchronizowane.

Moją ideą była automatyzacja wszystkich procesów na wysokim poziomie. Już w latach 90. wprowadzałem cyfryzację i optymalizację produkcji na każdym szczeblu. Automatyzacja jest mi znana od zastosowania biznesowego, pozwalającego zoptymalizować czas pracy i dać ludziom narzędzia, które pozwoli im skupić się na pracy do przodu, a nie na tym, co właśnie powstało, i że trzeba to posprzątać.

To myślenie przełożyłem na KingAPP.

Cały wywiad dostępny jest pod tym LINKIEM.

Piotr Liroy-Marzec
▪ Pomysłodawca oraz osoba nadzorująca wiele projektów i posiadająca bogate doświadczenie biznesowe.
▪ Polski raper, producent muzyczny, przedsiębiorca oraz polityk, od 2006 roku prowadzący firmę DEF Entertainment Sp. z o.o.
▪ Od 2016 roku zasiada w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, od tego samego roku pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Podkomisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia poselskich projektów ustaw: o mediach narodowych czy o składce audiowizualnej.

Maciej Sagal
▪ Pomysłodawca oraz osoba nadzorująca projekty związane z wdrożeniami systemów i rozwiązań biznesowych IT.
▪ Poza prowadzeniem działalności w tym zakresie posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży części i akcesoriów samochodowych, które dystrybuuje na skalę globalną.
▪ Z jego inicjatywy powstał sklep internetowy www.teile.com.de, wcześniej działający na domenie www.czescibmw.pl.
▪Pomysłodawca i założyciel portalu autoworld.pl, będącego innowacyjną platformą aukcyjno-sprzedażową ukierunkowaną na sprzedaż części samochodowych oraz aut, a także świadczenie usług motoryzacyjnych. *Projekt zostanie wdrożony w pierwszym półroczu 2021 roku.

eTradeShow
Termin: 15 września 2021
Miejsce: Biznes Klub, PGE Narodowy Warszawa

Nie czekaj i zarejestruj się już dziś! Więcej informacji o wydarzeniu i bilety znajdziesz na stronie internetowej etradeshow.pl.

Wybierz eTrade Show i postaw krok w stronę rozwoju Twojego biznesu!

Rahim Blak i Mosaico Partn

Zobacz również

eTrade Awards – potwierdź swoją jakość w branży e-commerce

eTrade Awards to konkurs organizowany w ramach eTrade Show, czyli najbardziej merytorycznego wydarzenia w branży e-commerce. To prestiżowe wyróżnienie, po…

Wiadomości SMS a e-commerce. Podstawowa droga komunikacji z klientem

Choć wydaje się, że wiadomości SMS to zbyt osobista droga do kontaktu z klientem, są jedną z najskuteczniejszych metod dotarcia…

Weź udział w Konkursie Deva Group & eTradeShow

Wygraj szkolenie Deva Group! Co musisz zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wskaż w komentarzu (kliknij TUTAJ) pod postem 5 NIEZBĘDNYCH…