eTradeShow bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej

Kup bilet

Niekonwencjonalna forma promocji – vending marketing

Vending Marketing – co to takiego?

Marketing jest dziedziną, która w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Wszechobecnym trendem jest wykorzystywanie nowych technologii praktycznie w każdej branży. W świecie reklamy i doby „smart” ciężko jest zaskoczyć konsumenta i zapaść w pamięć, gdy konkurencja depcze nam po piętach. Z pomocą przychodzi vending marketing, pojęcie znane na świecie, w Polsce dopiero kiełkujące.

Najprościej definiowany jako promocja z wykorzystaniem automatów vendingowych. Nie ma nic bardziej mylnego niż wyobrażenie sobie w tym momencie przestarzałej maszyny wydającej puszkę napoju za kilka złotych, ponieważ automaty wykorzystywane do akcji marketingowych są nowoczesne i interaktywne, a akcje z ich użyciem coraz częściej zaskakują uczestników eventów, targów, a nawet są nośnikiem komunikacji outdoor’owej.

Gratisomat

Nowe oblicze promocji i rozrywki

Przedstawicielem branży vending marketingu w Polsce jest Gratisomat.pl. Pod tajemniczą nazwą Gratisomat kryje się wielofunkcyjne narzędzie do promowania produktów i usług. Zamiast stosować oklepaną i przyznajmy szczerze… trochę nachalną formę samplingu, Gratisomat daje szansę na zaskoczenie konsumenta i budowanie pozytywnego wizerunku marki, która stawia na nowoczesne działania.

Gratisomat

Jest to automat nowej generacji, w którym 70% przedniej ściany zajmuje ekran dotykowy. Mogą być na nim wyświetlane przeróżne aplikacje, w zależności od zapotrzebowania. Dodatkowo urządzenie można zintegrować z kamerą, mikrofonem czy czujnikiem ruchu, co daje możliwości tworzenia nietuzinkowych zadań, które stają się okazją do wejścia w interakcje z potencjalnym klientem. Po zdobyciu punktów w grze uczestnik zabawy otrzymuje nagrodę z wnętrza automatu.

Działamy zatem na korzyść wcześniej wspomnianego pozytywnego wizerunku marki – wykorzystując również natychmiastową gratyfikację i uaktywnienie się ośrodka nagrody u naszego odbiorcy.

Jednak chcemy, aby akcje marketingowe przyniosły nam korzyści finansowe, większe zasięgi w social mediach itp. Jak przekładają się te oczekiwania na wykorzystanie vending marketingu? Nic prostszego. Możemy użyć Gratisomatu, jako narzędzia, które dodatkowo będzie zbierało zgody marketingowe po zakończonej grze, bądź zapisywało opinie konsumentów udzielonych w ankiecie, a może sprawdzimy, jaka jest wiedza na temat naszego top produktu… zastosowań tyle ile pomysłów :)

Zobacz film: https://youtu.be/3KTasX6Cd5Y

 

Social media a vending marketing

Ważnym elementem praktycznie każdego biznesu są social media – możemy zatem wydawać prezenty / gadżety za pomocą automatu po dodaniu tweeta, kliknięciu like na naszym fanpage’u. Gratisomat przeszukuje informacje i po kilku sekundach nagroda znajdzie się w wydawcę, która umieszona jest tuż pod interaktywnym ekranem. Jeżeli planujesz event lub stoisko Twojej firmy będzie atrakcją np. festiwalu muzycznego, skorzystaj z opcji robienia i wstawiania zdjęć z imprezy z wybranym przez Ciebie hasztagiem.

Uczestnik zabawy otrzyma gadżet dopiero po użyciu określonego przez Ciebie #. Idąc dalej taka atrakcja może wykorzystywać filtry, których używasz na firmowym profilu Instagrama albo soczewki z Messenger, tym samym Twoja komunikacja będzie spójna na wszystkich kanałach. Czas zatem na solidną burzę mózgów i obmyśleniu planu wykorzystania vendingu w swoich obszarach marketingowych.

 

Zobacz więcej na Gratisomat.PL

Jak działa Gratisomat? Przekonaj się podczas eTradeShow


Chcesz pokazać swoją firmę? Zostań wystawcą

Szukasz rozwiązań dla swojej firmy? Odwiedź targi

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zobacz również

Wprowadź w życie swoją wizję #DZIAŁAJONLINE

'merce - hybrydowa platforma e-commerce! Z myślą o firmach, które planują przeniesienie swojej sprzedaży B2B do internetu, przygotowaliśmy bezpłatny poradnik…

Porównanie produktów i usług dla e-commerce - część II

Chcemy Wam przybliżyć działalność naszych wystawców przed targami eTradeShow. Jakie produkty i usługi oferują? Jak planują rozwój swoich produktów?  …

Gratisomat na eTradeShow!

Gratisomat zaprezentuję swoją ofertę na targach eTradeShow.   Oferujemy usługi znanego na świecie i wchodzącego na polski rynek, sektora vending…