SumUp i PrestaShop ogłaszają partnerstwo

Wsparcie dla firm prowadzących sprzedaż online

Warszawa, 1 lutego 2022 – SumUp, globalna firma zajmująca się technologiami finansowymi, oraz PrestaShop, wiodąca platforma e-commerce w Europie i Ameryce Łacińskiej, ogłaszają partnerstwo. Dzięki współpracy setki tysięcy sprzedawców korzystających z PrestaShop otrzyma dostęp do modułu płatności SumUp PrestaShop.

Rozwiązanie płatnicze dla wszystkich firm

Wykorzystanie płatności zbliżeniowych i mobilnych staje się coraz popularniejsze. Wszystko za sprawą prostoty usługi, kompatybilność z innymi technologiami oraz przystępnej ceny. Dla właścicieli małych sklepów, przedstawicieli wolnych zawodów lub samozatrudnionych akceptacja kart bankowych może być jednak skomplikowana i kosztowna. Rozwiązania płatnicze SumUp pozwalają rozwiązać ten problem. Dają możliwość oferowania płatności kartą bez stałych kosztów i z prowizją zredukowaną do minimum. SumUp obsługuje ponad 3,5 miliona klientów na całym świecie, na ponad 30 rynkach.

PrestaShop jest wiodącym rozwiązaniem open-source e-commerce w Europie i Ameryce Łacińskiej. Z platformy korzysta niemal 300 tysięcy sklepów na całym świecie. Poprzez partnerstwo z SumUp w Europie, PrestaShop chce wzmacniać pozycję europejskich MŚP i umożliwić sprzedawcom rozwój ich biznesu na większą skalę.

Poprzez partnerstwo z PrestaShop, będziemy nadal rozszerzać nasze wsparcie dla cyfrowej transformacji małych firm, poprzez zapewnienie, że ich produkty i usługi są również dostępne online dla ich klientów. Umożliwi to sprzedawcom bezproblemowe i bezpieczne przyjmowanie płatności dokonywanych przy pomocy wszystkich najpopularniejszych kart kredytowych i debetowych. To ważne narzędzie umożliwiające małym firmom osiągnięcie sukcesu w dzisiejszym środowisku – podkreśla James Henry, Head of Sales and Partnerships w SumUp.

Gotowe do użycia zintegrowane rozwiązanie

Sprzedawcy PrestaShop w Europie otrzymają bezpłatny dostęp do modułu SumUp Add-on for PrestaShop na swojej platformie. Będzie ona połączona bezpośrednio z kontem SumUp. Stworzy to możliwość wyboru SumUp jako metody płatności i pozwoli na automatyczną synchronizację historii transakcji. W pełni konfigurowalny interfejs użytkownika zapewni klientom wygodną, szybką i łatwą akceptację kart.
Sprzedawcy PrestaShop otrzymają również pakiet dodatkowych usług, które SumUp oferuje swoim klientom, takich jak: czytniki kart, SumUp Business Account and Card, czy usługi fakturowania. To zestaw narzędzi biznesowych stworzony specjalnie dla segmentu mikroprzedsiębiorstw.

Moduł SumUp dla PrestaShop oferuje:

  • atrakcyjny interfejs użytkownika;
  • szybką rejestrację;
  • łatwą konfigurację;
  • brak ukrytych opłat;
  • bezpieczne i niezawodne płatności;
  • niższe wskaźniki obciążeń zwrotnych dzięki 3D-Secure.

Partnerstwo z SumUp umożliwi wsparcie naszych sprzedawców w codziennych wyzwaniach biznesowych. Cieszymy się ze współpracy z dostawcą rozwiązania, któremu zaufały już miliony ludzi. Z SumUp PrestaShop wzmocni swoją pozycję jako atrakcyjne rozwiązane dla sektora MŚP – wskazuje Valerio Martelli, VP of Partnerships at PrestaShop.

Moduł płatności PrestaShop SumUp jest już dostępny na oficjalnej platformie PrestaShop Addons na 30 rynkach europejskich, w tym w Polsce.

O SumUp

SumUp est wiodącą globalną firmą zajmującą się technologiami finansowymi, której wizją jest stworzenie świata, w którym drobni handlowcy mogą odnosić sukcesy robiąc to, co kochają. SumUp wspiera ponad 3,5 miliona handlowców na ponad 30 rynkach w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej za pomocą dostosowanych narzędzi biznesowych stworzonych specjalnie dla segmentu mikro i nano.

SumUp daje małym firmom zestaw narzędzi do prowadzenia całej ich działalności. Szeroki pakiet produktów obejmuje własne urządzenia końcowe, SumUp Business Account i Card, e-commerce, zdalne płatności, fakturowanie i rejestry punktów sprzedaży. Chcąc wykorzystać swój sukces w celu uczynienia świata lepszym, firma SumUp zobowiązała się do przekazania 1% przyszłych przychodów netto na cele związane z ochroną środowiska.

Oficjalna strona: https://sumup.pl/

Connor Batty/Matthew Lloyd
connor@deliberate-pr.com / matthew@deliberate-pr.com
0044 7733 117 960

O PrestaShop

Jako kluczowy partner w cyfryzacji handlu, PrestaShop ma na celu stać się referencyjną platformą dla rozwoju biznesu na całym świecie, w oparciu o zestaw wartości: odwagę, bliskość, wytrwałość i zaangażowanie. PrestaShop jest wiodącą platformą open source e-commerce w Europie i Ameryce Łacińskiej. Rozwiązanie jest w pełni konfigurowalne i dostosowane do potrzeb każdego rynku. Działa w 300 000 sklepów, których łączna sprzedaż osiągnęła ponad 22 miliardów euro w 2020 roku. W Polsce ponad 25 000 e-sklepów, czyli ok. 25% wszystkich sklepów internetowych, obsługiwanych jest przez PrestaShop. Z platformy korzysta m.in. Inglot, Mosquito, Świat Baterii czy Ania Kruk. Od listopada 2021, PrestaShop dołączyła do MBE Worldwide Group (https://www.mbecorporate.com/), aby przyspieszyć wzrost i wspólnie zostać wiodącą globalną platformą e-commerce i logistyki dla firm.

Oficjalna strona: https://www.prestashop.com/

Kontakt dla prasy: 
Anna Gondek
junior public relations specialist
SAROTA PR
agencja public relations
Tel.: +48 12 349 03 52
Kom.+48 570 909 177
Email: anna.gondek@sarota.pl
www.sarota.pl

Jacek Dembicki
public relations manager
SAROTA PR
agencja public relations
Tel.: +48 12 349 03 52
Kom.+48 533 533 304
Email: jacek.dembicki@sarota.pl
www.sarota.pl