Rozwój e-commerce na pierwszym miejscuZa nami VI edycja eTrade Show

eTrade Show to dynamicznie rozwijające się i niezwykle merytoryczne wydarzenie, którego szósta edycja zorganizowana w Ptak Warsaw Expo skupiała się na rozwoju branży e-commerce. Rozbudowana strefa wystawiennicza i dziesiątki prelekcji od doświadczonych liderów branży – to tylko część z elementów eventu, który odbył się w dniach 2-4 marca 2023 roku.

Trendy na rynku e-commerce zmieniają się nieustannie. Przedsiębiorcy kreują coraz to nowe sposoby, by być bliżej klienta i sprawać, że ich biznes będzie jeszcze bardziej konkurencyjny w stosunku do innych. To oznacza, że każdy, kto czerpie na co dzień z tego sektora, powinien trzymać rękę na pulsie innowacji i korzystać z doświadczenia liderów oraz ekspertów. Idealną do tego platformą była VI edycja eTrade Show, czyli najbardziej merytorycznego wydarzenia w branży e-commerce w Polsce.

Rozwój e-commerce na pierwszym miejscu, czyli eTrade Show

Od lat eTrade Show jest wydarzeniem znanym z położenia akcentu na branżową wiedzę. To właśnie podczas tego eventu najbardziej doświadczeni i odnoszący sukcesy przedsiębiorcy dzielą się swoją wiedzą podczas konferencji. W 2023 roku nie było inaczej.

Panel „Rozwój branży e-commerce” poświęcony był szerokiemu spectrum tematów. Wśród nich znalazły się aspekty logistyczne przedstawione przez DHL Express Polska, bezpieczeństwa sklepów internetowych (Strix), roli AI w kształtowaniu biznesu e-commerce (Cyber Folks) i tego, jak MarketPlace wpływa na rozwój sklepów internetowych – czy jest dla nich realnym zagrożeniem.

Konferencja eTrade była z kolei trzema dniami wypełnionymi wykładami na najważniejsze dla sektora tematy. Wśród nich duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja Adama Bułki z Paypo odnosząca się do tego, dlaczego największe sklepy internetowe wdrożyły płatności odroczone. Niezwykle interesujące zagadnienie ekspansji e-commerce na rynki zagraniczne poruszył natomiast Paweł Kozłowski z Rankarchitects. O tym jak rekomendacje wspierają cross-border e-commerce powiedziało Zaufane.pl.

Ponadto dotykane były między innymi kwestie audytów działań marketingowych branży, optymalizacji kosztów w e-sklepie, logistyki cross-border, polityki zwrotów oraz skalowania biznesu. Spectrum tematyczne było tak bogate, że każdy z odwiedzających znalazł odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Konferencje i prelekcje dały również możliwość przeprowadzenia indywidualnych spotkań z wykładowcami, by wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania dla konkretnej działalności.

Największe marki e-commerce na eTrade Show

Kolejnym aspektem, który przyciągnął uwagę uczestników eTrade Show była bogata strefa wystawiennicza. Wśród firm, które w niej się pozycjonowały, znaleźli się liderzy sektora e-commerce w Polsce i Europie. W tym gronie były między innymi AWM PAK, Zaufane.pl, Eoptimo, Implemo, Media40, Rabe, EMag, EuroHermes, PBMedia, Cinkciarz.pl, AmaVat, Rank Architects, Ebury, Profit Crew, TKM Group, Packeta, Venipak, IdoSell czy GetResponse.

Ich obecność (85 wystawców!) umożliwiła rozmowy i spotkania na temat nowych rozwiązań z prawie trzema tysiącami odwiedzających eTrade Show. Dzięki temu wydarzenie było największą platformą do nawiązywania współpracy w branży w Polsce.

Partnerem targów była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.