AI w SEO, cyfryzacja procesów sprzedażowych i trendy e-commerce. Siódma edycja eTrade Show za nami

Jedną z najbardziej dynamicznie zmieniających się branży jest e-commerce, które otworzyło przed konsumentami zupełnie nową perspektywę zakupową. O przyszłości tej branży i jej możliwościach rozwojowych wkraczających w AI rozmawiali eksperci i liderzy rynku podczas siódmej edycji eTrade Show, która odbyła się Ptak Warsaw Expo w dniach 13-15 lutego 2024 roku.

eTrade Show znane jest jako marka skupiająca ekspertów i liderów sektora gwarantujących najbardziej merytoryczną wiedzę z zakresu e-commerce. To jednocześnie jednak międzynarodowe targi, pozwalające na rozbudowanie sieci biznesowych kontaktów, pozyskanie wartościowych leadów i nawiązanie nowych umów. Tak też było podczas siódmej edycji eventu, która cieszyła się obecnością 3207 uczestników i 97 wystawców-partnerów biznesowych.

AI w SEO, cyfryzacja procesów sprzedażowych i trendy e-commerce podczas eTrade Show

Sukces wydarzeń organizowanych Ptak Warsaw Expo wynika w dużej mierze z kompilacji rozwoju biznesu, gwarancji zdobycia nowych klientów przy jednoczesnym połączeniu z branżową wiedzą. Podobnie było w przypadku eTrade Show, które w jednym czasie i miejscu zgromadziło cenionych ekspertów i klientów B2B gotowych na inwestycje.

O aspekt edukacyjny wydarzenia zadbali sami wystawcy podczas panelu Prezentacje i Trendy. Czego mogli się dowiedzieć odwiedzający? Tomasz Tomczyk z PushPushGo oraz Mikołaj Maciejewski z Magnuso mówili o zwiększaniu satysfakcji klienta poprzez sprawną komunikację i tym, jak zautomatyzować fulfilment, up sell i ratować porzucone koszyki. Paweł Kozłowski, czyli CEO Rankarchitects.com, wskazał jak współpracować z agencją marketingową, a Tomasz Woźniakowski z Packfully zdradził, jakich błędów nie popełniać, prowadząc sklep internetowy.

Ponadto, eksperci skupili się między innymi na rozwoju biznesu na TikTok’u, znaczeniu opinii w e-commerce, cyfryzacji procesów sprzedażowych i tym, jak wykorzystać AI w SEO dla większych zysków firmy. Nie zabrakło również prelekcji na temat walut cyfrowych w biznesie franczyzowym, drogi do sukcesu na Allegro, Alibaba czy Amazon, a także możliwości marketingu internetowego.

Jak widać, został poruszony każdy aspekt prowadzenia biznesu w e-commerce. Dzięki temu odwiedzający eTrade Show opuścili wydarzenie nie tylko z nowymi, wartościowymi leadami, ale również z widzą, która przysłuży się rozwojowi ich przedsiębiorstw.