eTradeShow bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej

Kup bilet

Autentyczne opinie: zadbaj o sukces firmy bez błagania i kupowania recenzji.

Aby dobrze wypozycjonować się w wyszukiwarce i przyciągnąć potencjalnych Klientów powinieneś uzbroić się… w autentyczne opinie. Jak pozyskiwać je bez błagania i kupowania?

Czy wiesz, że aż 68% kupujących finalizuje transakcję po dokładnym przewertowaniu opinii Klientów na temat sklepu czy produktu? Niestety, kupujący są bardzo oszczędni w wystawianiu ocen.

Jak zatem pozyskiwać recenzje? Zaufane.pl ma na to swoje sposoby.

3 kroki do sukcesu na rynku autentycznych opinii

Doświadczenia Zaufane.pl pokazują, że o Twoim sukcesie decydują 3 elementy:

  • technologia,
  • metoda
  • zaufanie.

Technologia i metoda

Wykorzystanie technologii i opracowanie metody jej implementacji zapewnia bardzo dobry start ku pozyskaniu opinii. Zaufane.pl korzysta z rozwiązania SaaS, czyli oprogramowania jako usługi w chmurze, co nie tylko zwalnia Cię z obowiązku instalacji specjalnych systemów, ale też obniża koszty tworzenia własnego rozwiązania.

Treści znajdujące się w chmurze są na bieżąco monitorowane i agregowane za pomocą robotów Google, a później prezentowane w  Product Listing Ads (PLA), w Google Ads (dw. AdWords) oraz w organicznych wynikach wyszukiwania.

Wykorzystaj też technologie, z których korzystasz na co dzień. Zautomatyzuj proces pozyskiwania opinii (e-mail, pop-up, SMS), zachęcaj do wyrażenia opinii w ściśle określonym punkcie transakcji i zbieraj recenzje na wszystkich kanałach, na których jesteś aktywny.

Efekty są zdumiewające:

  • nawet kilkaset procent więcej autentycznych opinii,
  • śr. 20% więcej odwiedzin dzięki wyższemu CTR dla wyników płatnych i organicznych,
  • obniżenie kosztów CPC od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu procent,
  • zwiększenie sprzedaży nawet o 15%.

Zaufanie

Co z zaufaniem? Musisz na nie zapracować. Reaguj na negatywne opinie, zadawaj pytania, i koryguj błędy, a ujemne punkty przestaną być Twoim zmartwieniem.

Zapomnij o błaganiu i kupowaniu recenzji. Nieuczciwe praktyki prędzej czy później obrócą się przeciwko Tobie, a utrata wiarygodności i usunięcie z wyników wyszukiwania Google będą jednymi z łagodniejszych sankcji, z jakimi się spotkasz.

Doceń siłę nabywczą konsumentów, wyróżnij się na korzyść, poszerz zasięg swojej firmy i zdobądź Klientów dzięki autentycznym opiniom.

 

Źródło: zaufane.pl

 

_____

KUP BILET NA TARGI I KONFERENCJA DLA BRANŻY E-COMMERCE >> TUTAJ

Zobacz również

Weź udział w Konkursie Deva Group & eTradeShow

Wygraj szkolenie Deva Group! Co musisz zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wskaż w komentarzu (kliknij TUTAJ) pod postem 5 NIEZBĘDNYCH…

Rahim Blak: Nadchodzi nowy wymiar e-commerce

– Ponad dwa lata temu postawiłem na tokenizację. Wszyscy pytali się, o co chodzi z tymi Pokemonami. Teraz okazuje się,…

Gwałtowny wzrost udziału e-commerce w handlu i stawianie na UX. Trendy w e-commerce 2021

E-commerce to ciągle zmieniająca się branża. Każdego roku pojawia się kilka nowych pomysłów, które mogą pomóc firmie rozwijać się i…